Můj účetNákupní košíkNová registrace
 
NABÍDKA :

Nabídka diamantů
Vyberte si vlastní diamant
Cena diamantu
Certifikát diamantů

Proč investovat do diamantů ?
Proč nakupovat diamanty u nás?
Čím jsou diamanty jedinečné.


Způsob hodnocení diamantů - 4C
Brus diamantu (Cut)
Čistota diamantu (Clarity)
Barva diamantu (Colour)
Hmotnost diamantu  (Carat)

Přehled stránek
Prodej investičních diamantů
Zlaté Mince - Numismatika
budova Obecního domu
U Prašné brány č. 2
111 21 Praha 1

telefon  : 222 322 122
fax.       : 222 322 244Jsme registrováni
Puncovním úřadem.
Jsme držitelem značky
Česká kvalita.

4C
 

Informace o hodnocení kvality diamantů jsou důležité pro každého vážného zájemce o koupi diamantu. Hodnocení provádí největší světové gemologické laboratoře GIA-GTL (Gemological Institute of America - Gem Trade Laboratory) a uznávané evropské laboratoře HRD (Hoge Raad voor Diamant).

Každý diamant je posuzován podle čtyř základních kritérií, jejichž kombinací poznáme skutečnou kvalitu a cenu diamantu. Tato kritéria se nazývají „4C
Název 4C pochází z anglického označení klíčových vlastností diamantů. Ty jsou :

Hmotnost - Carat
Hmotnost udávaná v karátech s přesností na tři desetinná místa, je přímo úměrná velikosti diamantu. Co je to karát?

Barva - Color
Barva bílých diamantů se určuje písmeny velké abecedy od D do Z, přičemž písmeno D označuje diamant výjimečně bílý a Z označuje diamant s výrazně žlutým odstínem. Čiré, čisté, bezbarvé diamanty jsou cennější.

Čistota - Clarity
Čistotou se má na mysli prostředí uvnitř daného krystalu. Zde mohou být různé puklinky, bublinky, závoje i vrostliny jiných minerálů. Těmto nečistotám se říká odborně inkluse. Počet, velikost a rozmístění inklusí uvnitř diamantu značně ovlivňuje jeho schopnost odrážet světlo.

Výbrus - Cut
Každý brus se skládá z určitého daného počtu broušených plošek (faset), které mají určitý tvar a vůči sobě svírají daný úhel. Nejznámější typ výbrusu diamantu je briliant. Jak se hodnotí výbrus diamantu?


 

Ne každý dokáže správně ohodnotit diamant. Této činnosti se věnují odborníci, tzv. gemologové,  kteří mají odpovídají vzdělání, zkušenosti a zkoušky. Samotné hodnocení diamantu podléhá přísným pravidlům. Každý diamant je v laboratoři označen kódem a jeho posouzení probíhá za podmínek zachování přísné anonymity. Použitím počítačů a speciálních laboratorních přístrojů se snižuje možnost neobjektivních nebo chybných hodnocení na minimum.

Ke každému diamantu se dodává certifikát s uvedením těchto parametrů. Investiční diamanty jsou navíc uzavřeny v bezpečnostním obalu, aby nemohlo dojít k jejich záměně.

Klasifikaci vlastností každého konkrétního diamantu ( anglicky grading ) a vydávání certifikátů provádí nezávislé autority - mezinárodně uznávané laboratoře. V Čechách se nejčastěji setkáme s certifikáty vydanými :

ČGL - Česká gemologická laboratoř, Ostrava
GIA - Gemological Institute of America
HRD - Hoge Raad voor Diamant, Antwerpy
IGI - International Gemological Institute 
Česká numismatika


Tip :
Navštivte i další specializované stránky největšího prodejce investičních komodit v Praze - www.Zlate-Cihly.czNašli jste na této stránce chybu? Napište nám!
Napište nám Vaše návrhy, rady, doporučení!
Hledáte další informace?
 Investiční zlato
Investiční Mince
Investiční Diamanty
Diamanty pro Vás | Cena diamantu | Nabídka diamantů | Certifikace | Aktuality | Mapa stránek | KontaktyRSS | Napište nám | Tisk | Nahoru | Zpět

www.Ceske-Diamanty.cz - Investiční diamanty. Prodej briliantů a značkových českých šperků s diamanty. ©2014 Zlaté Mince - Numismatika