Můj účetNákupní košíkNová registrace
 
NABÍDKA :

Nabídka diamantů
Vyberte si vlastní diamant
Cena diamantu
Certifikát diamantů

Proč investovat do diamantů ?
Proč nakupovat diamanty u nás?
Čím jsou diamanty jedinečné.


Způsob hodnocení diamantů - 4C
Brus diamantu (Cut)
Čistota diamantu (Clarity)
Barva diamantu (Colour)
Hmotnost diamantu  (Carat)

Přehled stránek
Prodej investičních diamantů
Zlaté Mince - Numismatika
budova Obecního domu
U Prašné brány č. 2
111 21 Praha 1

telefon  : 222 322 122
fax.       : 222 322 244Jsme registrováni
Puncovním úřadem.
Jsme držitelem značky
Česká kvalita.

Cena diamantu

K stanovení prodejní ceny diamantů se používá velkoobchodní ceník, tzv. Rapaport Diamond Report. Je sestavován na základě podrobné analýzy trhu.
Ceny udávané v Rapaport Diamond Report jsou výchozí pro obchodníky s diamanty na celém světě.  Jeho "konkurencí" je Diamond Retail Benchmark.

Rapaport Diamond Report 

Diamanty jsou v tomto ceníku roztříděny do jednotlivých skupin podle karátové váhy. U každé skupiny jsou dvě osy. Na první jsou uvedeny stupně čistoty a na druhé stupně barvy hodnocené systémem 4C. V místě průniku těchto parametrů konkrétního kamene, který právě hodnotíme, najdeme přímo aktuální cenu našeho diamantu za jeden ct (karát). Toto je velkoobchodní, referenční cena platná po celém světě. Garance jednotné cenové klasifikace platí jen a pouze pro diamanty. Podobný systém nemá  žádný jiný drahokam nebo polodrahokam! Tento ceník je však přístupný pouze pro obchodníky s diamanty.


Obr 1. Rapaport diamond report

 


Obr 3. Cena diamantu/karát roste s jejich hmotností.

Hodnota briliantu s rostoucí hmotností neroste lineárně, roste „rychleji“, neboť čím je kámen větší, tím je vzácnější a tedy i dražší. Jeden kámen o hmotnosti 1,0ct stojí více než dva kameny 0,5ct se stejnými ostatními parametry.

Cena diamantů hmotnosti 3 ct a více se řídí poptávkou a nabídkou. Tyto kameny se obchodují nejčastěji formou aukcí. Kámen s 5 karáty může stát i milion dolarů.Cena diamantů je obvykle stanovena v USD. Nákup diamantu v CZK může být příznivě nebo nepříznivě ovlivněn kurzem koruny vůči americkému dolaru.Zakladatelem Rapaport Diamond Reportu je americký podnikatel Martin Rapaport. Martin Rapaport je členem World Diamond Council. Je zároveň jeden z iniciátorů Kimberleyského procesu. Každoročně hostí v New Yorku oborové fórum pod názvem Rapaport International Diamond Conference.


Obr 2. Martin Rapaport

Rapaport Prices List vytvořil v roce 1978. Tento ceník publikovaný od konce sedmdesátých let se stal standardem pro stanovení velkoobchodní ceny broušených diamantů.

Díky Rapaport Diamond Report se stala manipulace s cenami v diamantovém průmyslu mnohem obtížnější a obchodování s diamanty se tak přiblížilo obchodování se standardními komoditami.

Martin Rapaport je otevřeným kritikem společnosti De Beers, kterou obviňuje ze snahy kontrolovat dodávky diamantů na trh a manipulovat tak s jejich cenou.

 


Diamond Retail Benchmark

Na rozdíl od Rappaportu je Diamond Retail Benchmark veřejně dostupný a informace jsou poskytovány zdarma. Je určen investorům, kteří chtějí mít možnost okamžitého srovnání nabízených cen.

Světová federace diamantových burz (World Federation of Diamond Bourses, WFDB) zahájila projekt s názvem Doporučená maloobchodní cena (Suggested Retail Price, SRP). WFDB spolupracuje na projektu se společností IDEX, která se zabývá zprostředkováním tržních informací ze světa obchodování s diamanty. Ceny jsou narozdíl od tzv. Rapaportu zveřejňovány na internetových stránkách společnosti IDEX. Informace jsou poskytovány zdarma.

Důvodem této iniciativy je snaha pomoci investorům zorientovat se na trhu s diamanty, a to zejména těm, kteří nemají s diamanty zatím žádné zkušenosti. Jedná se o velmi dlouhý seznam diamantů řazených podle čtyř kritérií, tzv. 4C – Cut, Carat, Color, Clarity (řez, karát, barva, jas), a u každého je aktuální cena za karát.

WFDB sbírá informace o probíhajících transakcích s diamanty u největších obchodníků. Ke zjištěným cenám přidá marži a tím poskytuje retailovým kupcům orientační cenu.  SRP udává orientační retailovou cenu pro diamanty velikostí od jedné pětiny karátu do 5 karátů. Například v listopadu letošního roku činila orientační retailová cena jednokarátového diamantu (a dalších vlastností Cut-Round, Color-D, Clarity-IF) 29 844 USD. 

Cílem tohoto projektu je nutnost snížit informační asymetrii. I v Čechách je ještě stále dost obchodníků s diamanty, kteří nabízí drobnému klientovi diamant za cenu výrazně vyšší než udává DRB. Zájemce o kontrolu nabízené ceny si tak může sám ověřit, zda je mu nabídnuta korektní cena.
Diamond Retail Benchmark
www.idexonline.com/DRB.asp

Ověřte si sami cenu Vašeho diamantu.

Informace jsou poskytovány zdarma.

Aktualizace cen probíhá jedenkrát za měsíc.

Ceny DRB jsou pro kameny s kvalitou brusu EX/VGNespokojte se pouze s kontrolou ceny diamantu, který je Vám nabízen. Nezapomeňte, že nejdříve musíte zkontrolovat kvalitu nabízeného zboží! Kvalita brusu kontrolovaného diamantu by měla být Excelent, případně Very good. Pokud u nabízeného diamantu chybí certifikát, existuje silná fluorescence, kámen nemá kvalitní symetrii nebo má diamant jiné vady, nebo je dokonce upravován, půjde i v případě ceny nižší než udává DRB zřejmě o cenu přemrštěnou!


Česká numismatika


Tip :
Navštivte i další specializované stránky největšího prodejce investičních komodit v Praze - www.Zlate-Cihly.czNašli jste na této stránce chybu? Napište nám!
Napište nám Vaše návrhy, rady, doporučení!
Hledáte další informace?
 Investiční zlato
Investiční Mince
Investiční Diamanty
Diamanty pro Vás | Cena diamantu | Nabídka diamantů | Certifikace | Aktuality | Mapa stránek | KontaktyRSS | Napište nám | Tisk | Nahoru | Zpět

www.Ceske-Diamanty.cz - Investiční diamanty. Prodej briliantů a značkových českých šperků s diamanty. ©2014 Zlaté Mince - Numismatika