Můj účetNákupní košíkNová registrace
 
NABÍDKA :

Nabídka diamantů
Vyberte si vlastní diamant
Cena diamantu
Certifikát diamantů

Proč investovat do diamantů ?
Proč nakupovat diamanty u nás?
Čím jsou diamanty jedinečné.


Způsob hodnocení diamantů - 4C
Brus diamantu (Cut)
Čistota diamantu (Clarity)
Barva diamantu (Colour)
Hmotnost diamantu  (Carat)

Přehled stránek
Prodej investičních diamantů
Zlaté Mince - Numismatika
budova Obecního domu
U Prašné brány č. 2
111 21 Praha 1

telefon  : 222 322 122
fax.       : 222 322 244Jsme registrováni
Puncovním úřadem.
Jsme držitelem značky
Česká kvalita.

Certifikát diamantů

Správné ohodnocení kvality diamantu vyžaduje hodně zkušeností. Je navíc klíčové pro stanovení ceny diamantu. Aby měl kupující jistotu, že investiční diamant, který vlastní splňuje očekávané parametry, vkládá se diamant do bezpečnostního obalu označeného číslem a k němu vydává některá z mezinárodních gemologických laboratoří certifikát. Můžeme se setkat i s diamanty, které jsou laserem číselně označeny na rundistě.

Laboratoře hodnotící kvalitu diamantů jsou nezávislé na prodejcích. Každý kámen se navíc hodnotí anonymně. Na příjmu se označí pouze číslem a proto jej během procesu hodnocení experti posuzují zcela nezaujatě. Mezi nejznámější laboratoře patří belgická HRD ( Hoge Raad voor Diamant ), IGI ( International Gemological Institute ), americká GIA ( Gemological Institute of America ). I v Čechách působí řadu let uznávaná gemologická laboratoř - ČGL ( Česká gemologická laboratoř ).

Prakticky žádný přínos pro zájemce o nákup investičního diamantu nemají certifikáty, které vystavuje sám prodejce. V případě, že diamant navíc není vložený v zatavené bezpečnostní kapsli nelze vyloučit ani záměnu kamene, např. omylem. 


Obr. 4 Ukázkový certifikát k investičnímu diamantu od laboratoře IGIObr. 5 Diamanty mohou být značené laserem na rundistě.

Další informace a popis certifikátů a bezpečnostních balení používaných v konkrétních gemologických laboratoří naleznete na jejich stránkách.HRD začala používat nové certifikáty s odlišným designem a novými bezpečnostními prvky. Více informací můžete najít přímo na stránkách laboratoře ( HRD.BE ). Původní certifikáty jsou samozřejmě stále platné.


Obr. 1 Původní barevné provedení certfikátů.Obr. 2 Nové barevné provedení certfikátů.
Investiční diamant se dodává vždy s certifikátem nezávislé gemologické laboratoře, označený unikátním číslem identickým s číslem na zatavené bezpečnostní kapsli v níž je diamant uložen.


V případě otevření bezpečnostní kapsle ji  nelze zpět uzavřít. Diamant se musí opět předložit v gemologické laboratoři k opětovnému přezkoumání a zatavení do bezpečnostního obalu.


Česká numismatika


Tip :
Navštivte i další specializované stránky největšího prodejce investičních komodit v Praze - www.Zlate-Cihly.czNašli jste na této stránce chybu? Napište nám!
Napište nám Vaše návrhy, rady, doporučení!
Hledáte další informace?
 Investiční zlato
Investiční Mince
Investiční Diamanty
Diamanty pro Vás | Cena diamantu | Nabídka diamantů | Certifikace | Aktuality | Mapa stránek | KontaktyRSS | Napište nám | Tisk | Nahoru | Zpět

www.Ceske-Diamanty.cz - Investiční diamanty. Prodej briliantů a značkových českých šperků s diamanty. ©2014 Zlaté Mince - Numismatika