Můj účetNákupní košíkNová registrace
 
NABÍDKA :

Nabídka diamantů
Vyberte si vlastní diamant
Cena diamantu
Certifikát diamantů

Proč investovat do diamantů ?
Proč nakupovat diamanty u nás?
Čím jsou diamanty jedinečné.


Způsob hodnocení diamantů - 4C
Brus diamantu (Cut)
Čistota diamantu (Clarity)
Barva diamantu (Colour)
Hmotnost diamantu  (Carat)

Přehled stránek
Prodej investičních diamantů
Zlaté Mince - Numismatika
budova Obecního domu
U Prašné brány č. 2
111 21 Praha 1

telefon  : 222 322 122
fax.       : 222 322 244Jsme registrováni
Puncovním úřadem.
Jsme držitelem značky
Česká kvalita.

Proč investovat do diamantů ?

US dolar, na který je obchod s diamanty světově vázán, je nyní oproti české koruně na nejnižší hranici za poslední roky. Nákup diamantů je v dané chvíli velice výhodný. K tomu přispívá i dočasný pokles ceny diamantů před očekávaným oživením poptávky.
 • Diamanty jsou mimořádně vzácné.
 • Diamanty nabízí zajímavé zhodnocení finančních prostředků.
 • Diamanty jsou celosvětově uznávaná komodita.
 • Diamanty jsou volně obchodovatelné.
  Existují i specializované diamantové burzy. Nejznámější najdeme v Antverpách, New Yorku a v Izraeli.
 • Diamanty jsou neregistrovanou komoditou.
 • Diamant koncentrují hodnotu lépe než zlato.
  Ekvivalent hodnoty 1 mil. Kč v diamantech váží pouze 0,5 gramu
  (ryzí zlato v této hodnotě má asi 1,2 kg)
 • Diamanty mohou být dobrou investicí a současně krásným šperkem.
 • Diamanty jsou nezničitelné.
  Jejich hodnotu neovlivní ani živelné katastrofy jako záplavy.

 

Stále se tisknou další peníze
Obrazem: ,,a proto stále stoupá cena investičních komodit..."

Perspektivy diamantového trhu.

Diamantový trh zaznamenal v několika minulých letech zajímavý nárůst dolarových cen většiny kategorií kvalitních kamenů nad 1 ct. V průběhu roku 2008 se stal růst cen ještě strmějším, s příchodem ekonomické krize v závěru roku 2008 došlo k poklesu kupní síly a poptávky na klíčovém trhu v USA ( končí zde obvykle až 65 procent světové produkce diamantů ) a následně k cenové redukci kvalitnějších kamenů v rozmezí cca 5 - 15 %.

Reakce na pokles poptávky
Těžařské společnosti omezily těžbu a prodejci suroviny omezili nabídku. DTC (Diamonds Trading Company) omezila objem prodávané suroviny na Sights řádově o desítky procent. Ruská Alrosa v posledních měsících dodávala surové diamanty pouze do státních rezerv. Aktivita řady významných diamantových dolů byla značně omezena. Těmito opatřeními se podařilo zredukovat nabídku broušených diamantů na trhu.

Současná situace
Cena surových diamantů zaznamenala v posledním době opět vzestupnou tendenci.
Trh broušených diamantů nad 1 ct ukazuje v minulých týdnech opatrné oživení poptávky. Ačkoli vzrostla aktivita dodavatelů suroviny a diamantových brusíren, je v některých případech problematické sehnat na trhu požadované broušené kameny. Brusírny větších diamantů (Antverpy, Ramat Gan, New York) pomalu zvyšují produkci, asijské brusírny malých diamantů opatrně přijímají zpět část propuštěných brusičů.

Výhled
Současná poptávka po diamantech ve světových centrech nedosahuje zdaleka úrovně na jaké byla před rokem, zároveň však taky nepanují obavy z budoucnosti jak tomu bylo na počátku loňského roku. Trh zažívá fázi oživení. I na diamantovém trhu platí to co jinde - koupěschopní (a koupěchtiví) zákazníci = prosperující trh. Vývoj finanční a ekonomické krize bude určující pro poptávku po diamantech. Diamanty se nachází právě uprostřed mezi nezbytnými komoditami (mezi které patří např. potraviny, léky) a statky, jejichž spotřebu lze omezit nebo odložit. Nákup nového automobilu se může odsunout třeba o několik let, drahá zahraniční dovolená může být nahrazena levnější v tuzemsku, pobytem na chatě nebo v krajním případě využít k vyřešení nahromaděných restů na údržbě bytu nebo domu. Ale narozeniny, výročí, zásnuby nebo jiné významné události, ke kterým je vhodným darem diamantový šperk, ty se odložit nedají. Proto se můžeme dívat do budoucna trhu s diamanty, drahokamy i kvalitními šperky s mírným optimismem.

 Investiční diamanty jsou brilianty vysoké jakosti, počínaje hmotností od .50 ct, v barvě od D až do F, čistotě IF až VS 1.

Investoři by měli mít vždy na paměti, že jen špičkově vybroušený diamant je jednou ze záruk úspěšné investice.

Diamant není investicí pro spekulanty. Jeho cena se vyvíjí pozvolna, dlouhodobě, bez výrazných lokálních extrémů.

V portfoliu investora by neměly zabírat více než 5 až 10 %.

Diamanty o hmotnosti okolo jednoho karátu mají roční navýšení hodnoty až 3%, dvou až tří karátové diamanty až 10%, větší až 25 ročně.

I když někteří prodejci tvrdí opak, pravdou je, že ani tyto drahé kameny nebyly ušetřeny poklesů cen v souvislosti s krizí na finančních trzích.

Diamantový paradox zní – čím je diamant vzácnější a dražší, tím snáze se prodává.

Velkou výhodou investičních diamantů je fakt, že jsou neregistrovanou komoditou. To znamená, že v občanskoprávním sporu, který může znamenat ohrození pro váš majetek, jsou nedotknutelné a současně neohrozitelné legislativní činností státu.

Výhodou diamantů je i velmi nízká míra korelace s jinými investičními nástroji.


Česká numismatika


Tip :
Navštivte i další specializované stránky největšího prodejce investičních komodit v Praze - www.Zlate-Cihly.czNašli jste na této stránce chybu? Napište nám!
Napište nám Vaše návrhy, rady, doporučení!
Hledáte další informace?
 Investiční zlato
Investiční Mince
Investiční Diamanty
Diamanty pro Vás | Cena diamantu | Nabídka diamantů | Certifikace | Aktuality | Mapa stránek | KontaktyRSS | Napište nám | Tisk | Nahoru | Zpět

www.Ceske-Diamanty.cz - Investiční diamanty. Prodej briliantů a značkových českých šperků s diamanty. ©2014 Zlaté Mince - Numismatika